Villanybojler kiépítés, javítás, vízkőtelenités, új készülék bekötés.
Újonnan vásárolt villanybojler esetén mindig mérjük fel, hogy az adott eszköz a méretét és alakját tekintve megfelelő-e a lakásunkba.
Két fajta villanybojler létezik:
-álló
-fekvő
Mindig vegyük fontolóra a tartály méretét is!Ha túl kicsit veszünk,akkor nem lesz elég melegvíz a mindennapi teendőkhöz.
A szakemberek szerint a magyar bojlerek a legjobbak,így ha tehetjük, válasszuk a hazai termékek egyikét.
Mint minden háztartási eszközt,úgy a villanybojlert is rendszeren ellenőriztetni kell egy villanyszerelő szakemberrel (sokan már csak akkor hívnak szerelőt, mikor a bojler szinte működésképtelenné vált).A bojler vízkövesedése lassabb vízmelegedést idéz elő, valamint növelheti készüléke fogyasztását.A szakemberek a 1.5-2 évenkénti ellenőrzést javasolják, főleg a fővárosban a kemény víz miatt.Anódcserére általában ezzel egyidőben kerül sor.
Villanytűzhely, villanysütő. kiépítés, új készülék
bekötés
A villanytűzhely karbantartását, tisztítását csak a kezelési utasításnak megfelelően végezzük. Ha ettól eltérünk, károsodhat a tűzhelyünk. A tűzhely tisztítását csak kikapcsolt és kihűlt állapotban végezzük.Kerüljük az erős vegyszerek,durva anyagok használatát.
Ne kapcsolja be addig a készüléket,amig nem főz!Ha nem így tesz, akkor engergiát pazarol, ami magasabb villanyszámlát eredményez.
Nem sokkal a főzés befejezése előtt kikapcsolhatja a villanytűzhelyet, mert a kikapcsolástól számítva kb. 5 percig még forró lesz a lap.
Hötárolos kályha, kiépítés, bekötés, javítás, feújítás
A hosszú élettartam érdekében rendszeresen ellenőriztessük villanyszerelő szakemberrel a kályhánkat.
Fontos a ventillátorok tisztítása és karbantartása.A ventillátor működése közben magához szívja a környezetében "keringő" port.A port később a lakásban élők belélegzik,ami nem egészséges.Az itt lerakódó szennyeződések a csapágyba kerülve csökkenthetik a ventillátorok élettartamát és növelik a zajszintjét.
A fűtőbetétek eldeformálódhatnak hő hatására,ami ahhoz vezet,hogy egymás közelében a felületükön a normál érték feletti hőmérséklet hatására károsodhatnak.
A hőtágulás során a saruk meglazulhatnak. A meglazult csatlakozás miatt az alkatrészek között az ellenállás megnő, ami miatt a saruk melegedni kezdenek.Ez az érintkező láb leegéséhez vezethet.
A hőfokszabályzó meghibásodása esetén sok esetben nem kapcsol le a fűtőbetét az eszközben.Ilyenkor a vészleállító hőkorlátozóval leállíthajuk(abban az esetben,ha az automata hőkorlátozó).
Érdemes ezt az alkatrészt is rendszeresen ellenőrizni, mert a hőfokszabályozó elromlása esetén ezzel állíthatjuk le az eszközt.
A termosztát segítségével az eszköz automatikusan ki-be kapcsol, ha a hőfokszabályozón lévő értéknél kisebb,vagy nagyobb hőmérsékletet érzékel.
Ha ez meghibásodik, akkor a kályha nem kapcsol be,vagy nem áll le a megfelelő hőmérsékletnél.Ez utóbbi jelentősen megnövelheti a fogyasztást,ami magas villanyszámlához és az engergia pazarlásához vezet